Služby

smart-kotle-sluzby

Zabýváme se prodejem, servisem a montáží kotlů ústředního topení té nejvyšší kvality. Nabízené produkty byly mnohokrát oceněny za inovace, ekologii a kvalitu.

Kotle jsou vyráběné z vysoce kvalitních materiálů za použití pokročilých technologických procesů. Všechny nabízené kotle jsou testovány z hlediska bezpečnosti a energetické účinnosti.

Díky širokému rozsahu tepelného výkonu a různorodosti typů najdou kotle své využití nejen při vytápění rodinných domů, ale také větších objektů – např. obchodních pavilonů, domů služeb, průmyslových hal a veřejných budov.

Klasické/násypné kotle

SMART Klasik DUO, SMART Klasik Duo-Max

Kotle SDK mají klasickou, univerzální konstrukci s dolním spalováním. Mohou být vyrobeny ve verzi s výměnným litinovým roštem nebo pro pohodlnější obsluhu vodním roštem, který je vybaven mechanický odpopelňovač ohniště poháněný důmyslnou nožní pákou (verze SKDP). Tyto kotle mají konvekční svislé kanály, které maximálně prodlužují dráhu oběhu tepelných proudů v kotli. Tyto kotle jsou určené zejména ke spalování černého uhlí sortimentu nad 30 mm. Tyto kotle mohou spolupracovat s automatickým řídícím systémem spalovacího procesu nebo s přirozeným komínovým tahem.

SMART Klasik

Kotle SK mají velkou spalovací komoru a velká dvířka pro plnění paliva. Díky tomu jsou ideální na spalování kusového dřeva velkých rozměrů bez nutnosti štípání. Kotle mají vícebodový přívod vzduchu do spalovací komory, díky čemuž mohou efektivně spalovat více druhů paliv. Standradně jsou kotle vybaveny vodním roštem s mechanickým odpopelňovačem (pohrabáčem). Tyto kotle mohou pracovat s autmatickým řídícím systémem spalovacího procesu nebo s přirozeným komínovým tahem regulovaným pomocí regulačního šroubu nebo volitelně pomocí měřiče tahu.

SMART Klasik Plus

Řada kotlů zahrnuje 4 modely kotlů – SKG, SKG Lux, SKG Max, SKG Plus. Jedná se o univerzální kotle určené k práci v systému horního a dolního spalování, buď bez dalších elektrických přístrojů, s využitím přirozeného komínového tahu, nebo pro vyšší komfort a provozní účinnost s použitím elektrické řídící jednotky, které ovládá činnost ventilátorů přívodu vzduchu a oběhových čerpadel. O přívod vzduchu do spalovací komory se stará vícobodový systém přívodu vzduchu. Volitelně lze u kotlů SKG a SKG Max instalovat měřič tahu. Konvekční kanály jsou umístěnné vodorovně, což zjednodušuje údržbu a obsluhu kotle. Všechny modely jsou vybaveny vodním roštem s odpopelňovačem (pohrabáčem) a také žárovými trubkami otevřeného typu, což značně zlepšuje průtok v kotli.

SMART kotle s automatickým podáváním paliva

SMART Eco, SMART Duo, SMART Comfort 3D, SMART Green Eco

Kotle jsou vybaveny automatickým systémem podáváním paliva s retortovým topeništěm, tyto kolte jsou určeny ke spalování eko-hrášku, pelet a volitelně hnědouhelného hrášku. Kotle jsou vybaveny dalším, náhradním topeništěm který umožňuje spalování takových paliv jako dřevo nebo uhlí většího sortimentu. Spalování v automatickém režimu probíhá na litinovém vysoce kvalitním retortovém hořáku. Na výběr jsou 3 typy podavačů – stamdardní hořák na spalování eko-hrášku, litinový rošt na spalování eko-hrášku a směsi uhelné drtě a ekohrášku a rýnový hořák na spalování eko-hrášku či případně pelet.

Na správnou práci kotle dohlíží mikroprocesorová řídící jednotka kotle
, které automaticky dávkuje množství podávaného paliva a vzduch potřebný ke spalování. Kromě toho řídící jednotka ovládá práci čerpadel ÚT a TUV a doplňkových čerpadel a také práci směšovacích ventilů. Řídící jednotka může spolupracovat se snímači počasí a pokojovými regulátory.

Po doinstalování doplňkových modulů lze provoz kotle řídit pomocí GSM telefonu nebo internetu.

SMART Bio Pelet


Kotel SMART Bio Pelet patří k nejnovější generaci kotle na tuhá paliva. Má vysokou tepelnou účinnost a nízké emise.
Kotel je určen ke spalování biopaliva v podobě granulí z pilin (pelety), průmyslových pelet (dřevěných), slunečnicových pelet, v automatickém režimu, a tuhých paliv v podobě dřevěných polen na náhradním roštu. Integrální součástí kotle je automatický hořák s ventilátorem, vybavený keramickýcm zapalovačem – díky tomu může kotel pracovat zcela bez obsluhy.

Mikroprocesorový regulátor provozu kotle umožňuje precizně dávkovat palivo do spalovací komory, vzduchu potřebý ke spalování a také nastavovat samotné parametry spalování. Díky tomu je palivo spalováno důkladně a plamen je srovnatelný s plamenem plynového či olejového hořáku. Díky použití automatického zapalovače může kotel pracovat v nepřetržitém režimu dokonce i v létě, kdy spolupracuje pouze třeba se zásobníkem TUV.